Menu Zamknij

6. DAMASZKE Oriana

Urodziłam się w Gdyni w 1981 roku i całe życie związałam z tym miastem. Ukończyłam Akademię Marynarki Wojennej, a wcześniej Szkołę Podstawową nr 39 na Obłużu, VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące oraz Policealną Szkołę Ubezpieczeń, Bankowości i Biznesu.

Od wielu lat jestem pracownikiem administracyjnym w placówce ochrony zdrowia, zajmuję się bezpieczeństwem danych i administrowaniem systemami informatycznymi. Brałam również udział w pracach związanych z zarządzaniem spółką. Staram się szkolić i rozwijać: ukończyłam kurs Zarządzania Podmiotem Leczniczym oraz kurs Zarządcy Nieruchomości.

Lubię się angażować społecznie, nie potrafię siedzieć bezczynnie. W 2016 roku założyłam Fundację Drzewa dla serca, której głównym celem jest utworzenie ośrodka rehabilitacji kardiologicznej zarówno dla osób chorych, ale również dla zdrowych do profilaktyki aktywnego życia, aktywizacja społeczna i integracja oraz ochrona środowiska. Zachęcam lokalne społeczności do akcji społecznych, tworzę oferty grantowe. Udało mi się zorganizować trzy akcje sprzątania lasu, zaangażowałam się także w animację czasu wolnego dla dzieci na festynach.

W 2018 roku stworzyłam projekt rewitalizacji obszaru lasu na Obłużu, który mimo że nie został wybrany w Budżecie Obywatelskim, cieszył się dużym poparciem i zwrócił uwagę władz miasta – wierzę, że warto o niego walczyć, bo chcą go mieszkańcy.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, animatorem zabaw i sportowcem-amatorem. Jestem osobą aktywną. Gram w siatkówkę w amatorskiej lidze drużyn mieszanych, biegam, jeżdżę na rowerze, łyżworolkach. Chętnie uczestniczę w biegach przełajowych i z przeszkodami.

Nie boję się trudności – dla mnie to wyzwania. Wyznaję zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wierzę, że moja energia, optymizm i aktywność mogą przydać się mieszkańcom północnych dzielnic – czeka na nas wiele zadań!