Menu Zamknij

7. GIL Marek Jakub

Mam 18 lat, jestem mieszkańcem Wzgórza św. Maksymiliana oraz uczniem V Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Cztery lata temu, jeszcze jako uczeń Gimnazjum nr 10, przyjąłem propozycję wstąpienia do gdyńskiego portalu informacyjnego MlodaGdynia.pl. Od tej pory fotografuje państwa, waszych bliskich, znajomych oraz przyjaciół na różnego rodzaju imprezach masowych organizowanych w naszym mieście oraz jestem w miejscach, do których mnie zaprosiliście w celu interwencji dziennikarskiej.

Dociekanie prawdy stało się moim nadrzędnym priorytetem. Podczas różnego rodzaju spotkań z radami dzielnic, mieszkańcami, osobami zaangażowanymi w życie publiczne, a także z własnych obserwacji jako mieszkańca Gdyni, zacząłem dostrzegać coraz więcej problemów z jakimi musimy borykać się każdego dnia. Nierówne chodniki, dziurawe jezdnie, zabudowywanie centrum oraz usuwanie terenów zielonych to wszystko przyczynia się do stwierdzenia, że inwestowanie w nas mieszkańców przeszło na drugi plan, a priorytetem stali się deweloperzy i rozdmuchana reklama miasta.

Jako radny chcę być blisko mieszkańców. Typowy radny usprawiedliwia swój brak czasu życiem zawodowym i rodzinnym. Ja z racji mojego młodego wieku takich obowiązków nie mam, a dojazd na umówione spotkanie nawet z tornistrem pełnym książek nie będzie dla mnie żadnych problemem.

Kolejną ważną sprawą jest dialog. Tylko dzięki dyskusji na argumenty możemy osiągnąć swój cel, którym jest poprawa jakości życia przez drobne inwestycje.

“Najważniejszą naszą inwestycją jest oświata” – słowa wypowiedziane przez śp. Franciszkę Cegielską prezydent Gdyni w latach 1990-1998 są mi szczególnie bliskie, gdyż Gdynia jako młode miasto powinno starać się zachęcić młodych do współpracy w rozwoju naszego pięknego miasta.

My też mamy wiedzę, umiejętności i chęci do pracy.