Menu Zamknij

Ruch Miejski Wspólna Gdynia idzie do wyborów

W czerwcu do życia powołaliśmy nowe stowarzyszenie Ruch Miejski Wspólna Gdynia. Wraz z naszym kandydatem na prezydenta Zygmuntem Zmuda-Trzebiatowskim zamierzamy iść do wyborów samorządowych.

Powstanie Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia jest efektem współpracy gdyńskich radnych, działaczy miejskich i społeczników.
– Obecnie rządząca Samorządność Wojciecha Szczurka, wyraźnie straciła energię – mówi Katarzyna Data-Złoch, radna dzielnicy Pustki Cisowskie – Demptowo. – Po okresie dynamicznego rozwoju, nasze miasto rozwija się bardzo wolno, w sposób chaotyczny, przypadkowy.
Jako Stowarzyszenie mam ambicje to zmienić. Nasz program składa się z siedmiu haseł: Dialog z mieszkańcami, Gdynia to dzielnice, Przejrzystość działań i decyzji, Przyjazna przestrzeń miejska, Miasto Zieleni, Życie kulturalne oraz Edukacja i sport. Za każdym z nich kryją się konkretne problemy i propozycje rozwiązań.
– Będziemy podejmować działania, by władze miasta przypomniały sobie o potrzebach dzielnic – mówi Szymon Jaros, społecznik i były radny dzielnicowy. – Nie możemy zapominać o nierównych osiedlowych chodnikach, dziurawych drogach czy zaniedbanej zieleni.

Zamierzamy zgłosić swoich kandydatów w wyborach do Rady Miasta Gdyni, a także poprzeć w wyborach na Prezydenta Gdyni Zygmunta Zmudę Trzebiatowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta, znanego z tego, że słucha mieszkańców.
– Czując się współautorem wielu pozytywnych zmian w Gdyni w ciągu ostatnich 20 lat, widzę, że ostatnie dwie kadencje były wyraźnie słabsze, a podejmowane decyzje pozostawały w coraz większej rozbieżności z oczekiwaniami wielu gdynian. Trzeba spróbować ten trend odwrócić i jestem gotów z tym się zmierzyć. – mówi Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski.
Stowarzyszenie już teraz organizuje dyskusje tematyczne i dzielnicowe, spotkania z mieszkańcami. Chce, by gdynianie czuli się prawdziwymi członkami wspólnoty, a nie – lokatorami. Przy okazji zaprasza także do współpracy, wsłuchując się w dobre pomysły i podpowiedzi.