Menu Zamknij

7. SAWICKI Dariusz Jan

Jestem mieszkańcem Pogórza, które wybrałem jako miejsce na ziemi dla mnie i mojej rodziny. Z wykształcenia jestem elektrykiem, skończyłem również I stopień szkoły muzycznej. Jestem żonaty, mam trójkę dzieci.

Jestem maratończykiem w kolarstwie górskim, medalistą Mistrzostw Świata w maratonie 24 h (2008 r.) i byłym zawodnikiem jednego z gdyńskich klubów kolarskich. Z zamiłowania i wykształcenia jestem również muzykiem, miałem okazję być członkiem orkiestry dętej oraz chóru.

W pracy zawodowej od 14 lat jestem związany z branżą grzewczą, zaczynając od serwisu kotłów, montażu kominów, kończąc na produkcji urządzeń grzewczych. Obecnie pracuję jako instruktor spawania. Praca zawodowa przerodziła się w pasję do szukania najkorzystniejszych rozwiązań grzewczych. Pomagam w lepszym rozumieniu przyczyn powstania niskiej emisji i szukaniu sposobów na jej zmniejszenie. Jestem inicjatorem i współtwórcą miejskich programów dbających o czystość powietrza.

Jestem komunikatywny, łatwo nawiązuję kontakty, lubię szukać rozwiązań i kreować pomysły. Jestem autorem jednego z projektów do Budżetu Obywatelskiego. Często interweniuję w Urzędzie Miasta w sprawach dotyczących dróg, transportu, ochrony środowiska i wiem, jak robić to skutecznie.