Menu Zamknij

2. TROJANOWICZ Ireneusz Wojciech

Mam 49 lat. Jestem długoletnim mieszkańcem Obłuża. To moje miejsce na ziemi. Jako radny tej dzielnicy w tej kadencji służę potrzebom mieszkańców, przez dwa i pół roku przewodniczyłem jej pracom. W okresie przewodniczenia radzie dzielnicy Obłuże wraz z radnymi przyczyniłem się do modernizacji chodników m. in. przy ulicach Benisławskiego, Cechowej, Kwiatkowskiego, Turkusowej, Unruga. W najbliższym czasie zostanie wyremontowany również skatepark na skwerku im. Ireny Kwiatkowskiej.

Jestem magistrem teologii, absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tam też ukończyłem studia podyplomowe na kierunku Nauki o Rodzinie. Ważnym etapem mojej edukacji był również roczny kurs zarządzania oświatą. Od 26 lat jestem związany zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 39, w której pracuję jako nauczyciel (będąc jednocześnie jej absolwentem).

Od 18 lat jestem szczęśliwym mężem Agnieszki, mam czworo dzieci. Wraz z żoną od wielu lat przy parafii św. Andrzeja Boboli prowadzę konferencje dla małżeństw i spotkania dla narzeczonych. Jestem zwolennikiem aktywnego wypoczynku z rodziną, preferuję wycieczki rowerowe i wyprawy górskie.

Drzemiąca we mnie dusza społecznika sprawia, że od lat angażuję się w sprawy lokalnej społeczności. Szczególnie zależy mi na rozwoju dzielnic północnych i współpracy ze wszystkimi, którzy widzą potencjał tej części Gdyni.

W moim życiu ważną rolę odgrywał sport. Jako wielki pasjonat piłki nożnej na przełomie lat 80. i 90. byłem piłkarzem ligowym Arki Gdynia. Obecnie jestem trenerem piłki nożnej z licencją UEFA, szkolącym młodych zawodników w Szkółce Piłkarskiej „Grom”.

Jestem również pomysłodawcą i organizatorem projektu „Energia na Obłużu”, w ramach którego odbywają się zawody dla dzieci i młodzieży w piłce nożnej „Bobola Cup” i „Obłuże Cup”, gimnastyce artystycznej, turniej sąsiedzki z zabawami rodzinnymi, Aquathlon i koncerty m. in. „Arki Noego” przy stawku.

Byłem wśród inicjatorów wdrożenia ożywienia kulturalnego przy stawku na Obłużu – zaowocowało to kinem letnim i przedstawieniami teatralnymi w czasie wakacji. Wraz z gdańskim oddziałem IPN zorganizowałem na terenie pięciu szkół Gdyni Północnej wystawę upamiętniającą Państwo Podziemne. Koordynowałem również konkurs międzyszkolny „Polska nad Bałtykiem”.